Luati-va copiii si haideti in week-end la Stadionul Dobrin!

Share pe Facebook Share pe Whatsapp Share pe Messenger Share pe email

Pe 1 şi 2 iulie la Piteşti o sa vedeti o super competiţie internaţională de atletism!

Campionatul balcanic de atletism Juniori 1, ediţia a 47-a, reuneşte atleţi şi atlete din Albania, Armenia, Bosnia-Herțegovina, Bulgaria, Croația, Cipru, Georgia, Grecia, Israel, Macedonia, Republica Moldova, Muntenegru, România, Serbia, Slovenia şi Turcia.

În elita juniorilor balcanici se află viitori campioni europeni, mondiali sau olimpici! Haideţi împreună cu întreaga familie să îi vedem în plin avânt al carierei lor atletice şi să ne bucurăm de două zile de spectacol atletic de top!

Intrarea este gratuită pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Piteşti.

Competiţia este organizată de Federaţia Română de Atletism şi de Asociaţia Balcanică a Federaţiilor de Atletism, cu sprijinul Ministerului Tineretului şi Sportului.
Partenerii evenimentului sunt Primăria Piteşti, Asociaţia Judeţeană de Atletism Argeş şi Clubul Sportiv Municipal Piteşti.
Sponsorii evenimentului sunt Jupiter City Shopping Center şi Decathlon.

Programul evenimentului:

Ora Prima sesiune 01-07-2017 M/F

09:30 100m Garduri PC F
09:40 100m PC M
10:15 Înălțime PC F
10:15 Lungime PC M
11:30 Greutate Teren 2 PC M
12:00 Greutate Teren 2 PC F

Ora A doua sesiune 01-07-2017 M/F

16:30 Înălțime PC M
17:30 Ceremonia de Deschidere
18:00 200m PC F
18:00 Prăjină F
18:00 Disc Teren 2 F
18:10 400m PC M
18:15 400m F
18:15 Lungime M
18:25 400m M
18:35 100m F
18:35 Greutate Teren 2 M
18:45 100m M
19:00 1500m M
19:10 Suliță F
19:10 400m Garduri M
19:10 Ciocan Teren 2 M
19:30 400m Garduri F
19:30 Înălțime M
19:40 Triplu Salt F
19:45 3000m Obstacole F
20:00 800m F
20:10 5000m M
20:30 4X100m F
20:35 4X100m M

Ora A treia sesiune 02-07-2017 M/F

09:30 110m Garduri PC M
09:30 Lungime PC F
10:15 Disc Teren 2 PC M
10:30 Suliță PC F
11:00 Prăjină PC M


Ora A patra sesiune 02-07-2017 M/F

16:00 Suliță PC M
16:45 800m PC F
16:50 1500m PC M
17:00 200m F
17:00 Prăjină M
17:00 Lungime F
17:00 Disc Teren 2 M
17:10 200m M
17:20 1500m F
17:20 Suliță M
17:30 800m M
17:40 110m Garduri M
17:45 Greutate Teren 2 F
18:00 100m Garduri F
18:10 3000m Obstacole M
18:15 Triple Jump M
18:20 Ciocan Teren 2 F
18:20 Înalțime F
18:25 3000m F
18:40 3000m M
18:55 5000m F
19:10 4X400m F
19:20 4X400m M

Write A Comment