IMPORTANT! Cum scăpăm de molozul din construcții și demolări? La platformele de colectare a deșeurilor din Piteşti se aruncă şi deșeuri provenite din construcții și demolări, activitate care contravine legislaţiei în vigoare şi se sancţionează cu amenzi usturătoare. Potrivit Salubritate 2000 SA, ridicarea unor asemenea deşeuri nu se poate face cu autogunoierele compactoare destinate exclusiv deșeurilor menajere. Primăria Piteşti a anunţat chiar astăzi că în zilele de 4 și 5 octombrie, polițiștii locali au surprins, cu ajutorul camerelor de supraveghere, două autoturisme care au depozitat ilegal moloz provenit din amenajări interioare – la două platforme de gunoi situate în cartierul Craiovei, respectiv în strada Pescarilor.- foto: Ambele persoane, care au domiciliul în Pitești, au fost sancționate cu amenzi în valoare de 300 de lei fiecare, pentru încălcarea normelor privind gestionarea deșeurilor. Primăria Piteşti reaminteşte că majoritatea platformelor de colectare a deșeurilor din oraș sunt monitorizate permanent de colegii din cadrul…
Tag




