Sală nouă de sport la Oarja! Astăzi a fost inaugurată noua sală de sport din comuna Oarja – o investiție realizată de Primărie, cu sprijinul Consiliului Județean Argeș. Potrivit PSD Argeş, acesta este un proiect necesar celor aproximativ 450 de elevi și preșcolari din localitate și un pas important pentru dezvoltarea unei comunități sănătoase. Noua sală este una dintre cele mai moderne din județ și oferă condiții excelente atât pentru sportul de masă, cât și pentru performanță. La eveniment au fost prezenți: Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș, Simona Bucura Oprescu, deputat și chestor al Camerei Deputaților, Făcăleaţă Ioana, prefectul județului Argeș, Remus Mihalcea, deputat, Cătălin Mîndroc, deputat, Constantin Bîlea, primarul comunei Oarja, Cristian Puiu, administrator public al județului, Dani Coman, președintele FC Argeș, actuale și foste glorii ale sportului argeșean „Este un vis devenit realitate pentru primarul Constantin Bîlea. Lucrurile durabile nu se fac peste noapte, ci prin muncă…
Tag




